Od 18.07.2014 roku Ogólnopolski Instytut Badań psychologicznych i Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Empiria.pl” mają zaszczyt i przyjemność opiekować się żyrafami mieszkającymi w łódzkim ZOO

 

ŻYRAFA ROTHSCHILDA Giraffa camelopardalis rothschildi

Zamieszkuje sawanny i suche rzadkie lasy podzwrotnikowe w Sudanie, Kenii i Ugandzie. Charakterystyczny rysunek na ciele żyraf stanowi cechę osobniczą i jest stały przez całe życie. Natomiast nasilenie koloru jest zależne od pory roku i samopoczucia zwierzęcia. Są to zwierzęta roślinożerne. Żywią się głównie liśćmi i młodymi pędami drzew. Żyją w stadach złożonych z jednego samca oraz kilku samic z młodymi. Pozostałe samce często tworzą stada „kawalerskie”. W łódzkim ZOO żyją obecnie 3 żyrafy: dorosła Judita, Lira oraz młodziutka Uzuri.

Pod opieką Instytutu i Poradni „Empiria.pl” znajdują się Uzuri i Judita. Charakterystycznym znakiem żyrafy Judity jest jej długi, wiszący język, który nie przeszkadza jej w spożywaniu pokarmu i uśmiechaniu się do nas wszystkich. Uzuri jest jeszcze młodziutka a jej charakter wciąż nas zaskakuje i urzeka.